Nowe informacje o wznowieniu publikacji serii autorstwa Tomato Soup
Oficjalne konto mangi A Witch’s Life in Mongol (Tenmaku no Jādūgar) autorstwa Tomato Soup na platformie X (dawniej Twitter) ogłosiło 24 lutego, że manga wznowi serializację 25 marca.
Manga była w hiatusie od października zeszłego roku z powodu urlopu macierzyńskiego Tomato Soup. Przed przerwą nowy rozdział ukazywał się co dwa miesiące.
Na podstawie mangi powstaje telewizyjna adaptacja anime produkcji studia Science SARU, której premiera odbędzie się w lipcu. Angielski tytuł anime brzmi Jaadugar: A Witch in Mongolia.
Yen Press posiada licencję na mangę i wyda trzeci tom zbiorczy w języku angielskim 28 lipca.
Tomato Soup rozpoczęła publikację mangi na stronie Souffle wydawnictwa Akita Shoten we wrześniu 2021 roku. Od marca 2025 roku seria ukazuje się również równolegle w magazynie Mystery Bonita tego samego wydawnictwa, oprócz publikacji internetowej. Akita Shoten opublikowało piąty tom zbiorczy w kwietniu 2025 roku.
Manga zajęła pierwsze miejsce w rankingu Kono Manga ga Sugoi! 2023 dla czytelniczek i jedenaste miejsce w rankingu na 2024 rok. Manga była nominowana do 16. edycji Manga Taisho Awards w 2023 roku, a rok później ponownie otrzymała nominację.







