Nowe informacje o pogarszającym się stanie zdrowia autora serii
George Morikawa ogłosił na X/Twitterze, że jego bokserska manga Hajime no Ippo pozostanie na przerwie, ponieważ w poniedziałek trafił do szpitala i koncentruje się na powrocie do zdrowia. Spodziewa się wrócić za około miesiąc. Opublikował na X/Twitterze szkic nadchodzącego rozdziału.
Manga niedawno miała przerwę w grudniu. 1 515. i najnowszy rozdział mangi ukazał się w tegorocznym 14. numerze Kodansha’s Weekly Shōnen Magazine 5 marca.
Seria przekroczyła w lipcu 2023 roku ponad 100 milionów egzemplarzy w obiegu.
Morikawa rozpoczął Hajime no Ippo w Kodansha’s Weekly Shōnen Magazine w 1989 roku, a seria jest jego jedyną mangą.
Manga doczekała się telewizyjnej adaptacji anime w 2000 roku, a następnie kontynuacji Hajime no Ippo: New Challenger w 2009 roku oraz kontynuacji Hajime no Ippo Rising w 2013 roku. Seria zainspirowała również odcinek specjalny Hajime no Ippo – Champion Road oraz oryginalne wideo anime Hajime no Ippo – Mashiba vs. Kimura w 2003 roku. Geneon Entertainment wydało pierwszy sezon telewizyjnego anime na DVD w Ameryce Północnej, zanim firma zakończyła działalność w 2007 roku.
Discotek udzieliło licencji na pierwsze anime i wydaje serię na Blu-ray Disc. Crunchyroll streamuje oryginalną adaptację anime oraz Hajime no Ippo Rising.
Manga doczekała się swojej pierwszej adaptacji w formie sztuki scenicznej w 2020 roku.
Kodansha rozpoczęło cyfrowe wydawanie mangi w 2021 roku. 145. zbiorczy tom mangi trafił do sprzedaży 16 stycznia.







