Ichiban Kirei na Hoshi (いちばんきれいな星), znane również jako Minna no Uta: Ichiban Kirei na Hoshi, to krótkometrażowa anime z 1989 roku, emitowana w ramach popularnego programu NHK „Minna no Uta”. Akcja dzieła toczy się w magicznej, nieco nostalgiczej atmosferze, skupiając się na motywie piękna i marzeń. Główna postać to młoda dziewczyna, która wyrusza w podróż, aby odnaleźć najpiękniejszą gwiazdę na niebie. Przez całą historię przenika delikatny, wzruszający ton z elementami refleksji nad życiem, naturą i uczuciami człowieka. Animacja cechuje się subtelnym stylem artystycznym, a opowiadana historia jest poruszająca i pełna ciepła, przez co anime spodoba się zarówno młodszej, jak i starszej widowni szukającej pięknej i spokojnej opowieści.
