Drugi sezon „Fujilog” kontynuuje pełną humoru i absurdu opowieść o codziennym życiu Osamu Fujiyamy, trzydziestotrzyletniego mężczyzny, który nie uczy się, nie pracuje i nie uczestniczy w żadnym treningu zawodowym, a więc jest klasycznym NEET-em. Fabuła toczy się w spokojnym, lecz komicznie ukazanym japońskim miasteczku, które staje się polem dla licznych, absurdalnych sytuacji, konfliktów rodzinnych czy spotkań z równie ekscentrycznymi osobistościami. Osamu musi nie tylko zmierzyć się ze swoją bezczynnością, ale także stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego, które dla zwyczajnych ludzi nie stanowią żadnego problemu. Seria zachowuje lekką tonację, przeplatając satyryczne spostrzeżenia o współczesnym społeczeństwie japońskim z ciepłą ironią oraz sporą dawką humoru sytuacyjnego.
