Jiro Matsumoto wznawia publikacje mangi

Niesamowicie pozytywne informacje od autora serii Beautiful Place

We wtorek serwis komiksowy Comiplex należący do wydawnictwa Hero’s ogłosił, że manga „beautiful place” autorstwa Jirō Matsumoto wznowi serializację w czerwcu.

Matsumoto rozpoczął publikację tej mangi na Comiplexie w kwietniu 2021 roku, a najnowszy rozdział ukazał się 14 lutego. Hero’s Inc. opublikowało trzeci tom zbiorczy mangi 28 marca.

Ta manga akcji z bronią w tle opowiada o dwóch dziewczynach urodzonych w Japonii podczas wojny domowej.

Shimon Hanazawa to młoda kobieta biorąca udział w szkolnych „działaniach wolontariackich”, a Momoko Kōsaka to jej koleżanka z klasy i jednocześnie instruktorka.

Matsumoto wcześniej stworzył mangę „Velveteen & Mandala”, która ukazywała się w magazynie Manga Erotics F wydawnictwa Ohta po zakończeniu jego wcześniejszej serii „Freesia” w 2009 roku. Manga została zebrana w jeden tom, który ukazał się w listopadzie 2009 roku. Wydawnictwo Vertical opublikowało ją w języku angielskim.

Wraz z Yoshio Nagaiem, Matsumoto stworzył mangę „Ichigeki”, która zadebiutowała w magazynie Comic Ran w kwietniu 2016 roku, a później została przeniesiona do Comic Ran Twins. Seria zakończyła się w listopadzie 2020 roku. LEED Publishing wydało siódmy i ostatni tom w marcu 2021 roku. Matsumoto odpowiadał za rysunki, a Nagai był autorem scenariusza.

Ostatnią mangą Matsumoto była „Regiment”, która ukazywała się w magazynie Comic Ran Twins od maja do września 2022 roku. Seria została zebrana w jeden tom, który trafił do sprzedaży w grudniu tego samego roku.

Ostatnia aktualizacja: 2025-04-15