Light Novel Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Astrea Record otrzymuje mange

Nowe informacje o serii opartej na light novel

Oficjalne konto X/Twitter miesięcznika Square Enix’s Monthly Big Gangan ujawniło w sobotę, że spin-offowa seria light novel Fujino Ōmori Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Astrea Record (Astrea Record Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka) zainspiruje adaptację mangową, która zadebiutuje w czerwcowym numerze magazynu 25 maja. Karu Yoneshiro rysuje mangę. Manga otrzyma kolorową stronę otwierającą, pojawi się na okładce numeru i zadebiutuje z dwoma rozdziałami.Seria powieści jest spin-offem własnej serii light novel Ōmoriego Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? (Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka) i sama adaptuje wydarzenie „Astrea Record” z okazji trzeciej rocznicy z gry Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Memoria Freese, które zadebiutowało w grze w 2020 roku. Ōmori rozpoczął serię light novel, wydając pierwszy tom w październiku 2022 roku, z ilustracjami kakage. Trzeci tom wyszedł w grudniu 2022 roku. Yen Press wydało trzecią powieść po angielsku w listopadzie 2024 roku.

Oryginalna seria light novel Fujino Ōmoriego Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? ma obecnie 21 tomów, a jej seria spin-off Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? On the Side: Sword Oratoria ma 16 tomów. Franczyza ma ponad 20 milionów egzemplarzy w obiegu.

Dungeon ni Deai o Motomeru no wa Machigatteiru Darō ka V: Hōjō no Megami-hen (Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? V: Goddess of the Harvest Arc), piąty sezon anime, miał premierę w październiku 2024 roku. HIDIVE streamowało anime w trakcie emisji w Japonii. Trwają prace nad planowanym szóstym sezonem anime.

Crunchyroll, Sumitomo Corporation i GREE uruchomiły wersję gry Is It Wrong to Try to Pick Up Girls in a Dungeon? Memoria Freese z angielskimi napisami w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie w marcu 2018 roku. Gra zadebiutowała w Japonii w czerwcu 2017 roku. Międzynarodowa wersja gry zakończyła świadczenie usług w lutym 2024 roku, choć japońska wersja nadal jest kontynuowana.

Ostatnia aktualizacja: 2026-03-24