Otrzymaliśmy nowe informacje o mandze Return to Shironagasu Island

Nowa seria dostępna będzie już w maju

Majowy numer magazynu Bessatsu Shōnen Magazine (Kodansha) ogłosił w czwartek, że planowana adaptacja mangowa gry Return to Shironagasu Island (autorzy: Hyogo Onimushi i Tabinomichi) wystartuje w kolejnym numerze pisma, 9 maja. Magazyn podaje, że nowym rysownikiem serii jest Muratan. Pierwszy rozdział będzie miał kolorową stronę otwierającą.

Adaptację zapowiedziano pierwotnie na stoisku Frontier Works podczas Comiket 103 w grudniu 2023. Manga miała zadebiutować w Monthly Young Ace (Kadokawa) w 2024 roku z Kuroitsu Surugą jako rysownikiem, jednak magazyn ogłosił anulowanie projektu w kwietniu 2024 z powodu „słabych działań” zespołu redakcyjnego, które doprowadziły do problemów z harmonogramem.

Tabinomichi wydało grę na Steam w marcu 2020, z japońskim dubbingiem oraz tekstem w 11 językach, w tym po angielsku. Gra jest też dostępna w Japonii w wydaniu pudełkowym na Windows. Firma room6 wypuściła ponadto wersję na Nintendo Switch (w wielu językach, w tym angielskim) w listopadzie 2022.

Adaptacja powieściowa gry ukazała się jako dwa kompletne tomy we wrześniu 2023. Za historię odpowiada Hyogo Onimushi, a ilustracje wykonał Shiroi.

Ostatnia aktualizacja: 2026-04-12